Menu
Sepetim

Buzdolabı & Derin Dondurucular

Yiyeceklerin, bir süre için, bozulmadan saklanmasına yarayan ve içecekleri soğutan, motorla çalışan dolap buzdolabı olarak adlandırılır. Buzdolabı sayesinde yiyeceklerimiz bozulmaz, sağlıklı şekilde tüketebilmemize olanak sağlar. Genelde iki bölümden oluşan buzdolabının bir kısmı dondurucu özellikteyken, diğer kısmı günlük kullanım içindir. 

Derin dondurucunun üst bölmesinde hava kanalları olur ve bu hava kanalları sayesinde dolabın içinden gelen soğukluğu üfler. Üfleyerek soğutması sayesinde buzluk kısmındaki yiyecekler buz tutmaz. Derin donduruculu bir buzdolabı ise yiyeceklerinizi buz yaparak soğutur.

Derin Dondurucu yani bir diğer tabirle statik bir buzdolabının alt kapağını açtığınız zaman tam karşınızda ince bir buz tabakası görürsünüz. Buradaki buz tabakası buzdolabının içinin soğumasını sağlar ki belli bir süre sonra bu buz, buzdolabı tarafından otomatikman eritilir.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.