Menu
Sepetim

Kimyasallar

Kimyasallar Evsel temizlik için kullanılan malzemeler alkol, amonyak, beyazlatıcı, formaldehit ve alkali gibi kimyasal maddeler içerir. Bu kimyasallar doğru kullanılmadığı takdirde bulantı, kusma, göz, burun, boğaz ve solunum sisteminde yanmalara yol açar. Günümüzde hemen hemen her evde ortalama 15-50 litre kimyasal bulunuyor.

Evsel temizleyiciler, bu oranın içinde en yüksek yere sahip. Bu kimyasal maddelerin bazıları yiyeceklere benzeyebilir. Bu sebepten saklama koşulları doğru yapılmalı. Özellikle çocukların erişemeyeceği kilitli dolaplar kullanılmalıdır. Bir evde bulunabilecek ve en tehlikeli kimyasal madde sınıfında lavabo açıcılar, fırın temizleyiciler ve asidik tuvalet temizleyicileri yer alır. Bu ürünlerin üzerinde TEHLİKE etiketi yer alır.

Kullanım sırasında ürünlerin birbiriyle karıştırılmaması hayati önem taşımaktadır. Özellikle klorlu beyazlatıcı ile amonyaklı kimyasallar karıştırılmamalıdır. Oluşan reaksiyonlar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bir taraftan yaşadığımız mekanları temiz tutmak isterken, diğer taraftan zarar görmemeyi de garanti altına alabilmeliyiz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.