Menu
Sepetim

Lambalar

Lambalar, mikrodalga fırınların ışık dalgalarının dışarıdan görünmesini sağlayan ve belirli frekans aralıklarına göre yemeklerin pişmesini ve ısınmasını sağlayan yedek parçalardır. Mikrodalga fırınların frekansları düşük ve dalga boyları uzundur. Işığın ise dalga boyu yüksek, frekansı düşüktür. Bu nedenle fırınların ön kapaklarında yer alan deliklerin ışığın dışarıdan görünmesini sağlar.

Mikrodalga fırınların lambaları zamanla arızalanabilir veya kırılabilir. Bu durumda fırın sağlıklı çalışmayacağı için yedek parçanın tamir edilmesi veya parça değişimi gereklidir. Parça tamiri ürünlerin küçük olmasından dolayı zordur.

Lamba arızaları genellikle parça değişimi ile giderilmektedir. Yedek parça değişimi yapılması için cihazların markaları ve modellerine göre parçaların alınması gerekir. Model numarası aratarak tüm cihazlara uygun yedek parçalar kolaylıkla bulunabilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.