Menu
Sepetim

Filtreler

Filtreler, klimaların ortamdaki havayı temizlemesinde görev alan temel yedek parçalardır. Klima filtresinin temiz olması ortama yayılacak havanın temiz olmasını sağlar. Filtre temizliğinin doğru yapılmaması durumunda yayılan hava sağlığa zarar verebilir. Klima filtresi havayı temizlerken kir, bakteri ve kireci de temizler.

Filtreleme sonrasında bakterilerin ortama yayılması engellenir.   Klima filtresi, çıkarılabilir olmasından dolayı kolaylıkla temizlenebilir. Klima kapandıktan sonra filtre çıkarılarak tozları alınabilir ve yıkanabilir. Filtre temizliği yapılması ardından kuruması beklenerek yerine takılabilir.

Filtrenin yıpranması, kir birikmesi ve temizlenmemesi durumunda yenisi ile değiştirilmesi önemlidir. Filtrede meydana gelen sorunlar klimanın ısıtma ve soğutma performansını da düşürür. Klimadan kötü koku gelmeye başlaması ve hava kalitesinin düşmesi de filtre kirinden kaynaklanır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.