Menu
Sepetim

Elektronik Kartlar

Elektronik Kartlar kullanımda bulunan elektronik cihazların tümünde elektronik kartlar mevcuttur. Elektronik kartlar ile cihazların çalışması arasında direkt bir ilişki söz konusudur. Fırınların mekanik olmayan aksamını doğrudan kontrol eden elektronik kartların arızalanması durumunda, iş gücü kaybı da yaşanmaktadır.

Çok fonksiyonlu cihazlarda bulunan ve halk arasında genellikle beyin olarak isimlendirilen elektronik kartların arızalanması ile cihaz çalışmaz. Elektronik kart içindeki elemanlar ile fırının ana kontrol sistemini oluşturur. Zamanlayıcılar, pişirme ısı ayarlanması ve bu ısının korunmasını elektronik kartlar kontrol eder.

Elektronik kartlar statik elektrik birikmesi, elektrik kesintileri, voltaj yükselmesi, rutubetli ortamlar gibi durumlarda bozulabilmektedir. Bu durumda elektronik kartların acilen onarılması ya da değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişim ya da onarımın yetkili servisler tarafından yapılması gerekmektedir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.