Menu
Sepetim

Elektronik Kartlar

Elektronik kartlar, alınan komut doğrultusunda klimanın elektriksel elemanlarına bu komutu kumanda eder. Elektronik kart, trafo ile voltaj düşürerek çalışır. Yedek parça düşük gerilimde çalışır ve röleler sayesinde gerilimde çalışan diğer yedek parçaların kontrolünü sağlar.

Klima marka ve modellerine göre kartların yerleştirildiği bölgeler değişiklik gösterir. Genellikle klimanın iç ünitesine yerleştirilir. Klima elektronik kartı belirli sebeplerle arızalanabilir. Bu durumda parça tamiri yapılmadığı için yedek parça değişimi yapılmaktadır.

Elektronik kartların arızalanması sebepleri arasında yüksek gerilim, yüksek akım, hatalı klima bakımı gibi durumlar vardır. Montaj ve bağlantı sorunları da arıza oluşmasına sebep olmaktadır. Arıza olması durumunda klima çalışmayacağı için yedek parça satın alarak uzman kişiler tarafından monte edilebilir. Klima markasına uygun yedek parçalar kolaylıkla bulunabilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.