Menu
Sepetim

Termostatlar

Termostatlar, çamaşır makinesi kazanının içindeki suyun ısı derecesini ayarlamak, elektriği kesmek ve su ısındıktan sonra sabit kalmasını sağlayan yedek parçalardır. Termostatlar 2 uçludan başlayarak 7 uçluya kadar farklı tasarımlara sahiptir. Makinelerin termostat arızaları su ısısının ayarlanmaması, çamaşırların kirli çıkması gibi durumlarda anlaşılabilir. Arıza sonucunda parça tamiri yapılması mümkün olduğu gibi yedek parçanın değişmesi de gerekli görülebilir.

Termostatlar makine marka ve modellerine göre tasarlanır. Bu nedenle parça satın alırken model numarası ile karşılaştırılması gerekir. Arızalanmasının sebebi diğer yedek parçaların doğru çalışmaması, elektrik akımının orantısız gelmesi gibi farklı etkenler olabilir.

Yedek parça satın alındıktan sonra parça değişimi bilirkişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ısıtma problemleri yeniden meydana gelebilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.