Menu
Sepetim

Zımpara Makineleri

Zımpara Makinesi kullanılacak yüzeylere göre farklı türlere ayrılır. Havalı ve elektrikli olabilen zımpara makineleri kendi içinde de malzemeye göre bölümlere ayrılmaktadır. Disk zımpara makinesi, fırça zımpara makinesi, polisaj zımpara makinesi en çok tercih edilen türlerdir. Uygulama yüzeyine göre zımpara kâğıdı seçilerek yüzeyler pürüzsüz hale getirilir.

Zımpara makinesi ile yüzeyde aşındırma veya kaba temizlik yapılır. Zımpara makineleri ile ahşap düzgünleştirme, strafor çapaklarının temizlenmesi, metal yüzey kazımaları, boya kazıma, kaba bileme gibi işlemler yapılabilir. Diğer taraftan pas tutmuş yüzeylerin temizlenmesinde de zımpara makineleri rahatça kullanılır. Çapakları alınan yüzeylerin parlatılması içinde başlık değiştirerek zımpara makineleri kullanılır. Cilalama için kullanılacak uygun başlık ile devir gücü ayarlanarak araçların bakımları da yapılabilinir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.